OFERTA

PROMOCJE

Nagrzewnica ORTE POWER 24 – 20%
24 999 zł

NOWOŚĆ

Nagrzewnica ORTE POWER 24
19 999 zł

BUDYNKI GOSPODARSKIE

Tanie ogrzewanie budynków gospodarczych

 

Budynki gospodarskie to z reguły słabo ocieplone, wysokie obiekty, o dużych kubaturach zaś konwencjonalny system ich ogrzewania ( kotłownia + system grzejników) wymaga bardzo dużych nakładów finansowych zarówno przy załatwianiu przyłączy, wykonaniu systemu, bieżącej eksploatcji jak i serwisie.

Warto pamiętać, że ciepłe powietrze przemieszcza się ku górze. Różnica na 1 metrze w górę to około 2,5 °C. Przy słabo ocieplonych obiektach powoduje to ogromne straty ciepła przez dach.

Ponadto w przypadku ogrzewania konwencjonalnego temperatura w pomieszczeniu nie może spaść poniżej 0°C (zamarznięcie wody może zniszczyć instalację). Generuje to kolejne koszty związane z nadzorem i ciąglą pracą systemu, co w przypadku budynków, które wymagają jedynie okresowego ogrzewania jest poprostu przepuszczaniem pieniędzy przez komin.

Przy ogrzewaniu konwencjonalnym, wymagana jest ciągła praca urządzeń. Temperatura w pomieszczeniu nie może spaść poniżej 0°C (a praktycznie 5°C), gdyż spowoduje to zamarznięcie wody w instalacji i w konsekwencji jej zniszczenie. Powstaje, zatem problem nadzoru systemu i niepotrzebnych kosztów ciągłej pracy. Budynki rolnicze wymagają często jedynie okresowego ogrzewania, niejednokrotnie tylko kilka godzin dziennie. W pozostałym okresie temperatura może spadać poniżej 0°C ponieważ nagrzewnice na pellet, mogą być przechowywane nawet w kilkudziesięciostopniowym mrozie, bez szkody dla ich funkcjonowania.

Instalacja nagrzewnic  w istniejących budynkach jest niekłopotliwa. Ponadto cyrkulacja powietrza spowodowana pracą wentylatora zapobiega zbieraniu się ciepłego powietrza pod sufitem dodatkowo bardzo pożądanym efektem przy zastosowaniu tego typu urządzeń jest wysuszanie ścian budynków co powoduje redukcję nalotów grzybiczych, które negatywnie wpływają zarówno na ludzi i zwierzęta, jak i na budynki.

Biorąc pod uwagę koszty ogrzewania budynków gospodarczych wskazane jest zastosowanie jak najtańszego paliwa. Podczas, gdy ceny standardowych paliw, takich jak gaz płynny, olej opałowy oraz węgiel gwałtownie rosną, idealnym rozwiązaniem wydaje się być powszechnie stosowany pellet.

ZAINTERESOWAŁA CIĘ NASZA OFERTA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

©2018 www.nagrzewnicenapellet.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?